Piotr Kutiak
tel. 663 740 066
e-mail: piotrkutiak@wp.pl
Więcej...

Spotkania ze zwierzętami czyli Bieszczadzkie Fotosafari

Filmowanie i fotografowanie przyrody jest moją pasją. Staram się wykonać jak najlepsze zdjęcia i filmy używając Sony H7.

Sójka

Filip - karpacki rezydent spotykany na stokach Połoniny Wetlińskiej . Jeleń, który budzi od kilku lat pasie się w okolicach Chatki Puchatka- Schroniska PTTK. Wzbudza niemałą sensację wśród turystów, którzy prawdopodobnie nigdy nie widzieli z bliska dzikiego zwierzęcia.

Filip na Połoninie Wetlińskiej - 2012r.

Kaczuszki z dorosłą samicą kaczki krzyżówki. Uczą sie pływać, nurkować i zdobywać pożywienie pod czujnym okiem matki.

Kaczki na Sanie

Ciołek - tego przepięknego chrząszcza z rodziny jelonkowatych spotkałem na schodach Zamkowych w Sanoku. Sprawił on wiele radości mojej córeczce Natalce, której od najmłodszych lat pokazuję owady zamieszkujące karpackie lasy.

Kozioł

Kowalik

 

Wiewiórka

Łabędzie nieme

Szpaki w parku

Kaczki taniec godowy

Przzedstawiciele gatunku kaczka krzyżówka (Anas platyrhynchos) każdego roku zawierają małżeństwa sezonowe, czyli corocznie łaczą się w pary z innym partnerem. Fakt ten następuje po widowiskowych tańcach godowych. Toki kaczorów możemy obserwować już od jesieni, po pierzeniu, kiedy to samce przybierają barwną, wyrazistą szatę godową. Nasilenie tych zachowań obserwuje się na przedwiośniu i ustają na przełomie kwietnia i maja. Pobudzone samce symuluja najpierw czyszczenie skrzydeł, wykonując energiczne ruchy. Potem wielokrotnie i coraz mocniej wyciągaja głowę w górę i w dół. Samica która odpowie na te zaloty również energicznie wyciąga i chowa głowę. Para oddalając się od stada nadal wykonuje swój charakterystyczny taniec. Następnie kaczka układając się na wodzie przed partnerem wyraża gotowość na zbliżenie. Kaczor wsiada na nią przytrzymując się piór na szyi. Po kopulacji samiec demonstruje swoją sylwetke wybijając się nad wodę i wykonuje tzw. rundę honorową wokół poślubionej świeżo małżonki. Oboje kąpią się, zanurzając poszczególne części cała i energicznie otrząsają się z wody.

Głowienka na Sanie

Żubry - Zagroda w Mucznem

Żubry - Zagroda w Mucznem

Żubry - Zagroda w Mucznem

Kos - śpiew

żmija zygzakowata - odmiana czarna żmija zygzakowata - odmiana czarna