Piotr Kutiak
tel. 663 740 066
e-mail: piotrkutiak@wp.pl
Więcej...

Panoramy ze szczytów południowo-wschodniej Polski

 

Lutowiska punkt widokowy

Jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc widokowych w Bieszczadach. Rozległy widok na Bieszczady Wysokie z gniazdem Halicza i Tarnicy. Miejsce to leży przy trasie Dużej Obwodnicy Bieszczadzkiej. Na dużym parkingu, utworzonym przez Gminę Lutowiska znajduje się tablica poglądowa z opisanymi szczytami. Polecam.

Góra Koziniec (521 m n.p.m.).

Moim zdaniem najpiękniejsze widoki na Bieszczady rozciągają się z przyszczytowej półki w nieczynnym kamieniołomie w Bóbrce. Zabieram tu często wycieczki by pokazać Bieszczady "w pigułce". Zobaczycie stąd Państwo obydwa zalewy: Myczkowiecki i Soliński, zaporę w Solinie oraz Połoninę Wetlińską.

Kiczerka.

Obowiązkowy punkt wycieczki w okolice bieszczadzkich jezior; znany jedynie miejscowym przewodnikom. Z Kiczerki rozpościera się widok na centralną część Jeziora Solińskiego z zaporą oraz obie odnogi zalewu - zatopioną dolinę Sanu i Solinki. Do najbardziej fotogenicznych fragmentów należą okolice Małej Wyspy i Teleśnicy.

Koziniec

Kolejny widok z najatrakcyjniejszego tarasu widokowego w Bieszczadach Niskich. Miejsce gdzie nie tylko możemy podziwiać odległe o ponad 70 km połoniny ale zobaczyć jak wygladają góry w przekroju. Kamieniołom w Bóbrce jest jednym z miejsc gdzie o budowie tych gór mówi się i słucha z przyjemnością.